‪Google+‬?
 
 
 
מסיבות סיום

אירועי סיום

אירועי סיום לכיתות ו'

כיצד ניגשים לביצוע הפרויקט המורכב של אירוע סיום לכיתות ו'?

מידי שנה, בבתי ספר רבים מתלבטים כיצד להכין את מסיבת הסיום לבוגרי ו', כשהמטרה היא, הפקת אירוע, שייזכר כחוויה נפלאה ומיוחדת, בתום שש או שבע שנות ביה"ס היסודי. זהו האירוע חשוב בחיי הילדים וההורים ומרגש את אנשי החינוך שליוו את הילדים בדרכם. הוא מסמל מעבר משנות הילדות לגיל הנעורים, זו איננה עוד מסיבה קטנה, מדובר בפרויקט מורכב ורגיש.

כיצד לגשת לארגון ההפקה? מי ינהל אותו? האם לפנות לחברה להפקות אירועים, בימאי / כוריאוגרף /מוסיקאי מקצועי? כיצד לתת ביטוי הולם לכמה שיותר תלמידים מבלי להאריך את משך המופע? האם ובמה לשתף את ההורים?

יתרונותיה של הפקה מקצועית- יש אומנם מחיר לאיכות אך ההשקעה כדאית!

יש הטוענים, כי ניתן להפיק כל אירוע בכוחות עצמיים, ללא צורך בחברה להפקת אירועים מקצועית, יש בצוות בית ספר מורים בעלי כישורים וניסיון היכולים לנהל ולהפיק אירוע, ניתן להיעזר בהורים המוכנים לפעול בהתנדבות... אך לא תמיד ניתן למצוא אנשים מתאימים, או שמי שיכול - אינו מסוגל להקדיש מזמנו שעות וימים לתכנון, להקלטות, לחזרות, לרכישת אביזרים וציוד ועוד...לא אחת , מושקעים זמן, מאמצים וכסף והאירוע "נופל" על חוסר מקצועיות וניסיון או היעדר תכנון נכון.

הפקה מקצועית כרוכה בעלות אך יכולה לחסוך לכם זמן, טרחה ומאמצים ובעיקר, עוגמת נפש, אם האירוע לא יהיה מוצלח. חברת הפקות מקצועית לנהל בהצלחה מרבית אירוע סיום איכותי, בהלימה לצורכי קהל היעד ובהתאם לקו ולאופי עליו יחליטו ביה"ס וההורים של ילדי השכבה. ההפקה –שתהיה בשיתוף ביה"ס כמובן, תארגן את כול שלבי ההכנה ותנהל אותם, עד ל"חזרה הגנרלית" וערב המופע המוצלח.

הפקה מקצועית ע"י חברה להפקת אירועים,  משחררת את צוות ביה"ס וההורים ממרבית הטרחה, משאירה להם זמן להשלים את המטלות הלימודיות והחינוכיות עם סיום ביה"ס היסודי,לקראת המעבר לחטיבת הביניים. חברת הפקת אירועים יכולה לארגן בנוסף למופע האומנותי גם את  החלק הרשמי הטקסי, לרכוש שי לבוגרים, להכין תמונה וספר מחזור ועוד...

מפתחות ההצלחה-בהישג ידינו...ונא לא להמתין ל"דקה התשעים"...

חברת הפקות אירועים מקצועית, מתחילה בהכנות בשלב מוקדם יחסית של שנת הלימודים, האירוע אמור להיערך מסוף יוני ועד תחילת יולי, הרי שההכנות חייבות להתחיל מספר חודשים לפני כן, התכנון המוקדם מאפשר הכנה מסודרת בשלבים, ללא לחץ מיותר של הרגע האחרון וקביעת לו"ז מוצלח בהתאם לחופשות ולחגים של תלמידי ביה"ס.

חברת הפקות אירועים המארגנת מסיבת סיום, מציעה: שירותי כתיבה, בימוי וכוריאוגרפיה, עיבוד מוסיקלי והקלטות, תאורה והגברה, עיצוב במה או מתחם, כאשר כמובן, ניתן לעשות הכול בשיתוף צוות מורי האומנות, הורים ותלמידים, הכול בהתאם להחלטות ולסיכומים שנקבעו בטרם נחתם ההסכם עם החברה.

חשיבות ריכוז המידע הבסיסי להפקת האירוע

כאשר חברת הפקות אירועים רצינית לוקחת על עצמה הפקת אירוע סיום לכיתות ו', היא מציעה לביה"ס אנשי מקצוע בעלי גישה חינוכית ויכולת עבודה עם ילדים בגיל הצעיר, אין הדבר דומה לעבודה עם תלמידי ט' או י"ב, שם נדרשת גישה שונה והתכנים ואופי האירוע שונים.

המידע הנחוץ להכנת האירוע כולל את מסגרת התקציב, כמות התלמידים, אופי ביה"ס, דרישות ההנהלה, הצוות וועד ההורים. ניתן ורצוי להקשיב לבקשות התלמידים ולשתף אותם בהעלאת הרעיונות, בכתיבת ברכות ועוד...מובן, שלא תמיד ניתן להתחשב בכול מה שעולה בשלב הרעיונות אך אפשרי בהחלט לשלב הצעות טובות ומתאימות המגיעות מהתלמידים.

בשבחי המילה כתובה...

חברת הפקות אירועים המתמחה באירועי סיום, מודעת לחשיבות הטקסטים באירוע מסוג זה. אחת מאבני היסוד החשובות להצלחת כל אירוע סיום בבי"ס, הוא כותב כישרוני, איכותי ומקצועי, שיהיה אחראי לכתיבת התכנים, הצגת הנושאים במשלב השפה הנכון, בסגנון המתאים, שיכתוב בכישרון, בהומור, בדרך  מעניינת ומלהיבה, תוך הקשבה לבקשות המזמינים.

צעד ראשון: בחירת נושא האירוע והחלטה על אופיו

החלטה על נושא או מוטיב, שיעבור כחוט השני במהלך המופע האומנותי, תשדרג את המופע ותהפוך אותו למעניין ואיכותי יותר. מסיבת הסיום היא במה טבעית לכוכבים צעירים, בתחומי אומנות הבמה. אך אסור לנו לשכוח, שהמסיבה היא של כוווולם... וכול הורה נרגש המגיע למסיבה, מצפה לראות את בתו/בנו/ילדיו מופיעים, בחלק זה או אחר של הערב וזו צריכה להיות המגמה הכללית. כ

יתרונם של בימאים וכוריאוגרפים מקצועיים הוא שהם יודעים לתכנן נכון את המופע, לאור כמות המשתתפים  ולהחליט מי ישולב בו והיכן. הם יפעלו ללא פניות למען הצלחת האירוע, הם יודעים להרקיד כיתה או שכבה שלמה, כשכול ילד יהיה מסוגל להשתלב בו בהצלחה, ע"י יצירת קטעי תנועה בסיסיים, שכולם יכולים לבצעם ולא רק רקדנים מיומנים...

ולגבי צד המוסיקלי, להקלטה מוקדמת של "פלייבקים" באולפן מקצועי, יש יתרונות רבים, למרות החן והאותנטיות שיש למופע "חי", על הבמה. ההקלטות משפרות את איכות המופע, משחררות את הילדים מהמתח לקראתו ופוחתים הסיכונים ל"פאשלות" ועוגמת הנפש הכרוכה בכך, בערב חגיגי מול קהל. בנוסף, המשתתפים מתרכזים בתנועה ומגיעים לרמה מקצועית מצוינת במינימום חזרות. חברת הפקות אירועים מקושרת עם אולפני הקלטה מקצועיים וחברות הגברה ותאורה, איתם ניתן לעבוד במחירים אטרקטיביים.

במידה ומעוניינים בקטעי משחק, העבודה המקצועית הנדרשת מורכבת ומקצועית יותר, נחוץ ציוד להגברה מיטבית ומיומנות טובה בהפעלתו, אך בעבודה נכונה ניתן בהחלט להגיע לרמה מצוינת. נא לא לשכוח שהקהל סובייקטיבי ומדובר בילדים צעירים ולא בשחקנים בתיאטרון מקצועי...

גורמים נוספים מהווים חלק בלתי נפרד מהנוסחה להצלחת אירוע הסיום, לא כולם צוינו כאן. אך ללא ספק, גיוס כל השותפים לשמחה למען הצלחת האירוע, הקצאת משאבים סבירה בהפקה, יצירת התלהבות ורצון להשתתף מצד התלמידים, שהם אלה הניצבים במרכז הבמה, על כול המשתמע מכך, אלה ואחרים, יבטיחו הפקת אירוע מעולה. כל אחד ממרכיבי אירוע הסיום חשוב בפני עצמו וחיוני למען הצלחתו, כאן המקום לתת למקצוענים לעבוד, לכן ניתן למנות יתרונות רבים להעסקת חברה להפקת אירועים וגורמים מקצועיים, על מנת שהאירוע החשוב יהווה ציון דרך חווייתי ואיכותי, מרשים ומרגש, שלא יישכח.

 

 

 

 
 

מדריך מפיקי אירועים

https://plus.google.com/u/0/117794805439508034760#117794805439508034760/posts